Aktualności
<< Inne wydarzenia bieżące

Ekspozycja NAUKOWE TESTAMENT

Tytuł ekspozycji odnosi się do zawartości pakietu przygotowanego przez Prof. Stefana Hausbrandta przed jego śmiercią, który miał zostać przekazany swojemu podopiecznemu, doc. Aleksandrowi Skórczyńskiemu, późniejszemu profesorowi, aby kontynuował jego naukowe osiągnięcia. Rok 2021 jest odpowiednim momentem na prezentację tego cennego zbioru dokumentów, ponieważ Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej obchodzi swoje 100-lecie. To wydarzenie łączy się z 125. rocznicą urodzin Profesora Hausbrandta i 50. rocznicą jego śmierci. Wystawa stanowi hołd dla Profesora, złożony przez Wydział GiK.

Ekspozycja zawiera m.in. rękopisy naukowych prac Profesora, osobiste dokumenty, zdjęcia, notatki, dyplom, korespondencję i reprinty jego geodezyjnych publikacji. Do zgromadzonych materiałów dodano również eksponaty, takie jak geodezyjne i rachunkowe narzędzia używane przez Profesora, a wszystko jest uzupełnione humorystycznymi rysunkami i anegdotami związanymi z nim.

Eksponaty są zebrane z kolekcji Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Muzeum Politechniki Warszawskiej.


Ekspozycja była wystawiona w sali wystawowej Muzeum Politechniki Warszawskiej przy ulicy Nowowiejskiej 22 w okresie od 7 grudnia 2021 do 10 marca 2022 roku.

 

 

 

Film "Naukowy testament"

 

Copyright © 2023 - Muzeum Akademii Technicznej w Warszawie